o mne

 

Narodil som sa vo Zvolene a vyštudoval Dejiny umenia a kultúry v Trnave. Intarzii sa venujem od roku 2014 a drží ma to do dnes. K tejto technike som sa dostal cez reštaurovanie historického nábytku a získala si ma natoľko že som pri tom ostal. Stále sa iba učím, robím chyby, skúšam nové techniky, nástroje a materiály. Keďže na Slovensku sa tejto technike (zatiaľ) veľa ľudí nevenuje je ťažké získať nejaké rady, alebo podeliť sa o skúsenosti.
Na začiatku som začal vyrábať šperkovníce, najprv iba pre rodinu, známych a neskôr aj pre ostatných, ktorí mali záujem. Keď som sa trocha zdokonalil skúsil som aj nejaké portréty, obrazy, krajinky, ale stále je vidieť drobné chybičky.
Dýhy režem ručne väčšinou skalpelom alebo orezávačom čo je síce väčšia prplačka ako elektrickou dekupírkou, ale už som si zvykol a má to aj svoje výhody. Tým že som kunsthistorik a venujem sa už dlhú dobu aj obnove pamiatok je to cítiť aj v mojej tvorbe a námetoch, kde sa vždy objaví niečo z oblasti umenia alebo architektúry. Nebránim sa ale ničomu novému.

 

 

 

 

 

 

 


 

TOPlist